دیدار روسای کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه

دیدار روسای کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه

توسط ایرج محمدی

وزرای صنعت و تجارت ایران و اقتصاد ترکیه، توافق کردند که در ماه آینده کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را در تهران برگزار کرده و هفته آینده نمایشگاه اختصاصی ایران در استانبول را افتتاح کنند.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، روسای کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه در حاشیه سفر اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری به ترکیه با یکدیگر ملاقات کردند.

شریعتمداری وزیر صنعت معدن و تجارت با نیهات زیبکچی وزیر اقتصاد ترکیه در حاشیه سفر معاون اول رئیس جمهور به ترکیه، با یکدیگر ملاقات کردند.

شریعتمداری در این ملاقات با اشاره به روند رو به افزایش تجارت فی مابین دو کشور گفت: رسیدن به اهداف روسای جمهور دو کشور و خصوصاً دسترسی به چشم انداز ۳۰ میلیارد دلاری از اولویتهای برنامه کاری کمیسیون مشترک دو کشور خواهد بود.

در این دیدار دو وزیر توافق کردند که در ماه آینده کمیسیون مشترک اقتصادی میان دو کشور را در تهران برگزار کرده و هفته آینده نمایشگاه اختصاصی ایران در استانبول را افتتاح کنند.

همچنین طرفین توافق کردند در راستای توسعه تجارت میان دو کشور، توسعه متوازن توافقنامه تجارت ترجیحی فی مابین را پیگیری کنند.

وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به همراهی هیات تجاری شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی از ایران برای تفاهم با شرکتهای خدمات فنی و مهندسی ترکیه، گفت: امیدواریم در زمینه همکاریهای مشترک شرکت‌های فنی و مهندسی دو کشور بتوانند به نتیجه رسیده و برای اجرای پروژه‌های مختلف مکمل هم باشند.

در این ملاقات شرکت‌های نماینده انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران و شرکتهای عضو انجمن پیمانکاران ترکیه حضور داشتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *